• Dönerci Hacı Baba
Gündem Haber Girişi : 04 Kasım 2023 15:56

Cami minaresine İsrail bayrağı astılar

Günlerdir Gazze'de binlerce masum sivili katleden İsrail, El Halil'in güneyindeki Muaz bin Cebel Camii'nin minaresine bayrağını çekti. Her fırsatta hedeflerinin Hamas'la mücadele etmek olduğu uluslararası kamuoyuna açıklayan Tel Aviv yönetiminin asıl amacı da ortaya çıkmış oldu. Sosyal medyada tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “İslam ülkesinin utancı” diye görüş belirttiler.

 

 

Eli kanlı İsrail askerleri, El Halil'in güneyindeki El Fevvar kampına yönelik devam eden baskın sırasında Muaz bin Cebel Camii'nin minaresine İsrail bayrağı çekti. Gazze'de günlerdir çocuk ve kadın başta olmak üzere binlerce sivili katleden İsrail'in, cami minaresine bayrağını çekmesi tepkiyle karşılandı.

 

Konuyla ilgili sosyal medyada "Şu görüntü 57 İslam ülkesinin utancı olarak tarih sayfalarında yazılacak", "Biz sustukça onlar daha çok şey yapar", "Biz uyuyalım", "Daha bunlar iyi günler" şeklinde yorumlar yapıldı.

 

Saldırılar artarak devam ediyor

 

İsrail ordusu, çok sayıda Filistinli sivilin sığındığı Cibaliye Mülteci Kampı'nda bulunan BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) ait Fakhoora Okulu'na saldırı gerçekleştirdi. Yerel kaynaklar çok sayıda kişinin yaralandığını aktardı. Dün Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'nin önünde bulunan ambulans konvoyuna gerçekleştirilen hava saldırısında 15, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) bağlı bir okulu hedef aldığı saldırıda ise 20 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

 

Cavit Emre Şen/Pusula