• Dönerci Hacı Baba
Asayiş Haber Girişi : 02 Eylül 2023 13:46

Erzurum'da kardeşini bıçaklayarak öldürdü!

Erzurum’da baba mirası ağacı kesip kesmeme konusunda tartışan iki kardeşten biri mezara diğer cezaevine girdi. Tortum Pehlivanlı Mahallesi’nde yaşanan aile faciasında Ömer Yıldız, kardeşi İdris Yıldız’ı bıçaklayarak öldürdü.

 

 

Erzurum’un Tortum ilçesine bağlı Pehlivanlı Mahallesi’nde kendilerine ait arazide tartışan iki kardeşin sonu acı oldu.

Önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda iddiaya göre Ömer ve İdris Yıldız, arazilerinde bulunan baba mirası ağacı kesip kesmeme konusunda tartıştı. Kardeşlerden biri ağacı kesmek istedi, bir diğeri ise izin vermedi. İki kardeşin konu üzerine tartışması kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesiyle Ömer Yıldız, kardeşi İdris Yıldız’ı bıçakla ağır yaraladıktan sonra kaçtı.

Olay yerine çağırılan sağlık ekiplerince yapılan müdahalenin ardından hastaneye yetiştirilmeye çalışılan İdris Yıldız, ambulansta hayatını kaybetti. Kardeşini öldüren Ömer Yıldız ise güvenlik güçlerine giderek teslim oldu. Yıldız, savcılık sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ağabeyi tarafından bıçakla öldürülen İdris Yıldız ise dün öğle namazına müteakiben Pehlivanlı Mahallesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

İdris Yıldız’ın Palandöken Belediyesi Emlak İstimlak Birimi’nde memur olarak çalıştığı öğrenildi. Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar da Yıldız’ın cenaze namazına katıldı. Sosyal medya hesabı üzerinden taziye mesajı da yayımlayan Başkan Sunar, “Çalışma arkadaşımız İdris Yıldız’ı elim bir vaka sonucu kaybettik. Rabbim mekanını cennet eylesin. Ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kardeşleri de kalp krizi geçirdi

Öte yandan Ömer Yıldız ve İdris Yıldız’ın küçük kardeşleri Yusuf Yıldız’ın da olayı duyduktan sonra kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Ağabeyi Ömer’in diğer ağabeyi İdris Yıldız’ı bıçakla öldürdüğünü öğrenen küçük kardeşin kalbi acıya daha fazla dayanamadı. Kalp krizi geçiren Yusuf Yıldız, Tortum Devlet Hastanesi’nde gördüğü tedavinin ardından taburcu edildi.

Manolya BULUT-PUSULA