Şehir Gündemi Haber Girişi : 21 Kasım 2023 14:10

Erzurumluların imdadına jandarma yetişti!

Erzurumluların imdadına jandarma yetişti!
Erzurum'da 2 gündür etkili olan kar yağışının ardından kent merkezindeki yollarda buzlanma meydana geldi. Erzurum İl Jandarma Komutanlığı, yoğun kar yağışından etkilenen vatandaşlara yardım etti.

Erzurum'da 2 gündür etkili olan kar yağışının ardından kent merkezindeki yollarda buzlanma meydana geldi. Erzurum İl Jandarma Komutanlığı, yoğun kar yağışından etkilenen vatandaşlara yardım etti.

Haftalardır beklenen kar sonunda geldi. Kar kalınlığının 28 santimetre ölçüldüğü Erzurum'da, 2 gündür süren ve gün boyu devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle karayolu ulaşımında zaman zaman güçlükler yaşandı. Yolda kalan vatandaşların imdadına Erzurum Jandarma Komutanlığı yetişti.

 

Erzurum’un Tekman İlçesi Mollamehmet, Küllü, Toptepe ve Düzyurt Mahallelerinde kendi imkanları ile diyaliz tedavisine gitmeye çalışan 4 vatandaş, Jandarma araçları ile hastaneye götürüldü. Başta Çat, Horasan, Aşkale, Narman olmak üzere birçok ilçede yolda mahsur kalan vatandaşlara Karayolları ekipleri ve Belediyeler yardım etti.

 

Cavit Emre ŞEN