Şehir Gündemi Haber Girişi : 24 Mart 2024 16:17

Halil Necipoğlu memleketi Erzurum'da mest etti

Halil Necipoğlu memleketi Erzurum'da mest etti
Erzurum Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Ramazan programlarının 13. Gününde Halil Necipoğlu, “Gönülden Nağmeler” ile İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezinde vatandaşlarla buluştu. Necipoğlu, birbirinden güzel ilahiler ve kasideler seslendirdi.

 Ramazan ayı boyunca düzenlenen etkinlik ve programlarla Dadaşlar maneviyatı doruklarında yaşıyor.  Ramazan’ın 13. Gününde Oruç Neşesi programında tasavvuf müziğinin önemli sesi Halil Necipoğlu birbirinden güzel eserlerle gönüllere dokunarak, dinleyenlerine unutulmaz anlar yaşattı. İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen programa ilginin yoğun olduğu görüldü. Erzurumlu hemşerileri ile bir arada olmaktan

duyduğu mutuluğu paylaşan Necipoğlu, konukların Ramazanını tebrik ederek teşekkürlerini iletti.

 

Halil Necipoğlu kimdir?

İlahiyatçı, din adamı, tasavvuf müziği sanatçısı, televizyon programı sunucusu. Star Tv’de Ramazan Bereketi programını sunan Halil Necipoğlu, 1968 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Babası da imam olan Halil Hoca, 14 yaşında hafızlık eğitimini tamamladı. İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat Fakültesi ön lisans mezunudur. Hafız Amir Ateş’ten musiki dersleri de alan Halil Necipoğlu, 2011 yılında Dolmabahçe Sarayı Camisi’nde imamlık görevi yaptı. Çeşitli kanallarda sahur programları hazırlayıp sundu. Son olarak Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmaktadır. Camideki Adam ve Semavi Vuruşlar isminde albümleri de bulunan Halil Necipoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Nesrin DEMİR