• Dönerci Hacı Baba
Spor Haber Girişi : 17 Kasım 2023 23:25

Sportif facianın önüne geçtik!

Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, basının karşısına geçti. “Aralıkta kongre var” diyen Dal, bu kulübün sahibinin tüm Erzurumlular olduğunu söyledi. “Dal Erzurumspor’un adımı para. Herkes bu kulübe sahip çıkmalı” dedi. Dal, Ocak ayından itibaren stadyum için performans harcayacaklarını da ifade etti.

 

 

 

Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, basının karşısına geçti. “Aralıkta kongre var” diyen Dal, bu kulübün sahibinin tüm Erzurumlular olduğunu söyledi. “Dal Erzurumspor’un adımı para. Herkes bu kulübe sahip çıkmalı” dedi. Dal, Ocak ayından itibaren stadyum için performans harcayacaklarını da ifade etti.

Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, Basının karşısına geçerek A’dan Z’ye birçok konuya değindi. Transfer yasağından, kulüpteki gidişata, kongreden stadyum meselesine kadar birçok konuyu dile getirerek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hilton Garden Inn Otelde basın toplantısı düzenlenen basın toplantısında konuşan Dal, geçtiğimiz sezon transfer yasağına, VAR ve hakem hataları ile stadyum sorununa rağmen Erzurumspor’un ligde kalarak adeta bir sportif faciasının önüne geçtiğini söyledi.

Başkan Dal, Erzurumspor FK’nun, 2015 yılından buyana yarış içinde olduğunu ve dört şampiyonluk, iki kez de Süper lig sevinci yaşadığını söyledi.

Dal, “130 Milyon TL’lik borçla bu takım düşseydi. Bu lige çıkmak için 250 milyon TL daha para gerekli olacaktı. Süper Lig şampiyonluğu yaşamış Avrupa’ya gitmiş Bursaspor, Denizlispor ve yine geçen sezon küme düşen Altınordu 2. Ligde yaşam mücadelesi veriyor. Allah korkusun Erzurumspor olarak ligden düşseydik, Eğer bu takım ligde kalmasaydı sportif bir facia olurdu. Erzurum’da geçmişte bir Erzurumspor kapandı. Bu takım düşseydi, Allah korusun sonu felaket olurdu” dedi.

Birliktelikle 16 puan topladık

Erzurumspor’un bu sezon futbolcusu, teknik heyeti ve taraftar kenetlenmesiyle 16 puan topladığını ve Play-Off hattının sadece 2 puan gerisinde bulunduğuna işaret eden Dal, “Buraya kadar her şey güzel. Hakemler ve VAR yüzünden kaybettiğimiz puanlar hanemize yazılmış olsaydı, şimdi durum çok daha farklı olurdu. Bundan sonra çok zorlu bir periyoda giriyoruz. Tüm dinamiklerimizle ve taraftarlarımızla bu takıma ve futbolculara sahip çıkmamız, destek verip, güvenmeliyiz. Oyuncularımıza ve teknik heyetimize daha çok inanmamız lazım” dedi.

Şehrin tüm dinamiklerine çağrı

Kulüp Başkanı Dal, “Erzurum’da Erzurumspor’dan başka bir orta payda olmadığına göre, şehrimizin tüm dinamiklerini ve taraftarlarımıza desteğe davet ediyoruz. Bu takım Ahmet Dal’ın, yönetim ve delegenin değil, tüm Erzurumluların takımı” diye konuştu.

Kutlu ile maya tuttu

Süper Ligde dahil bir çok kulüpte teknik direktörler tartışılırken, Erzurumspor’da Hakan Kutlu mayasının tuttuğunu söyledi. Dal, “Hakan Kutlu ile maya tuttu. Hocamız Erzurum’u ve taraftarımızı sevdi. Taraftarlar ona bağlandı. İnşallah nazar değmez ve birlikteliğimiz uzun yıllar devam eder” dedi.

Bu çocuklar için tribünleri doldurun

Başkan Dal, “Bu çocuklar, Erzurum forması için mücadele ediyor. Terlerinin son damlasını forma için akıtıyorlar. Artık tribünler dolmalı. Bu çocuklar için tribünleri doldurun” dedi.

Erzurumspor’un maçlarını kendi evinde oynaması için 1 ay gibi kısa bir sürede adeta gecelerini gündüzlerine katarak Erzurumspor’un maçlarını Kazım Karabekir Stadı’nda oynamasını sağladıklarını belirten Dal, “İki kale arkası tribünlerin kapasitesi 10 bin kişi. Oysa biz Göztepe maçında 1500 taraftar karşısında top oynamışız. Göztepe ortalama evinde 20 bin taraftara oynuyor. Erzurum 3. Ligde bile bu tribünleri doldurmuş bir camia. O nedenle artık hiç kimse hiçbir bahane üretmeden kale arkası tribünlerini doldurmalı. Biletler de 25 TL sembolik bir rakam” diye konuştu.

Aralıkta kongre var!

Aralık ayında kongre yapacaklarının altını çizen Kulüp Başkanı Ahmet Dal, “Aralık ayında kongremiz var. Bu kulübü yönetmeye talipli olacak biri varsa onun emrinde çalışmaya hazırım. Ben yaz aylarında ismi Erzurumspor başkanlığı için geçen dört kişiyi Onursal Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ile görüştürdüm. Sosyal medyadan şuradan buradan ben adayım demek yeterli değil, Gelip aday olsunlar. Bizleri arasınlar” dedi.

Ocaktan sonra stadyuma odaklanacağız

Ocak ayından itibaren stadyum için performans harcayacaklarını söyleyen Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, “Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Birdal Öztürk ile görüştük. Stadın projelendirilmesi sürecindeki 90 günlük süreçte 50 gün kaldı. Ocak ayından itibaren stadyum için odaklanacağız. İnşallah Milli takımın maçlarını oynayabileceği konforda bir stadımız olacak. Bu süreçte destek olan Milletvekillerimize, Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Nurullah Pala