Şehir Gündemi Haber Girişi : 14 Haziran 2024 14:02

Vali Çiftçi, Jandarma personelini kabul etti

Vali Çiftçi, Jandarma personelini kabul etti
Jandarma Teşkilatının 185’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde programlar devam ediyor. Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi’de, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ve beraberindeki jandarma personelini makamında kabul etti.

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 185. yıl dönümü münasebetiyle Vali Mustafa Çiftçi,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ve beraberindeki jandarma personelini makamında kabul etti.  Tuğgeneral Metin Düz, günün anlam ve önemine binaen Vali Mustafa Çiftçi'ye, komando büstü armağan etti. 

Ayrıca Jandarma Teşkilâtı’nın Kuruluşunun 185. Yıl Dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayınlayan Vali Çiftçi mesajında, "Toplumun huzur ve güvenliği için zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan Jandarma Teşkilâtı personelimiz; halkın huzur ve mutluluğu için toplum destekli asayiş hizmetlerini sürdürmektedir" ifadelerine yer verdi.

Devletimizin bekası, halkımızın huzur ve güvenliği için cansiperâne hizmet veren Jandarma Teşkilâtımızın 185’inci kuruluş yıl dönümünü iftiharla kutlandığını belirten Vali Çiftçi, “Kökleri medeniyet tarihimizin derinliklerine uzanan Jandarma Teşkilâtı’nın ilk nizamnamesi olan “Âsâkir-i Zaptiye Nizamnâmesi”nin (Askeri Kolluk Tüzüğü) 14 Haziran 1869’da yürürlüğe girmesi, Jandarma’nın kuruluş tarihi olarak kabul edilmiştir. 

Kuruluşundan bu yana toplumun huzur ve güvenliği için zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ve gayret ile çalışan Jandarma Teşkilâtı personelimiz; hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde halkın huzur ve mutluluğu için toplum destekli asayiş hizmetlerini sürdürmektedir” dedi. 

Kadim devlet geleneğimizin en güzide teşkilatlarından biri durumundaki Jandarma Teşkilâtının gücünü yasalardan ve aziz milletimizden aldığını söyleyen Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, açıklamasını şöyle sürdürdü;  “185 yıldır Anadolu topraklarının her karışında huzurun ve güvenliğin teminatı olarak kamu düzeninin tesis edilmesi için disiplinli görev anlayışıyla suç ve suçlularla mücadele etmekte olan Jandarma Teşkilâtımız, aynı zamanda yardım isteyenlere, darda kalanlara, âciz ve düşkün insanlara yardım etme görevlerini yüksek vazife anlayışıyla yerine getirmektedir. 

Türk Jandarma Teşkilâtımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri başında şehit düşmüş kahraman personelimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize hayırlı, uzun ömürler niyaz ediyorum. İlimizin ve ülkemizin güvenliği için görevi başında bulunan ve milletimiz için gurur vesilesi olan tüm Jandarma Teşkilâtı mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve esenlikler temenni ediyorum.” 

 

 

Özlem İpek