• Dönerci Hacı Baba
Gündem Haber Girişi : 05 Kasım 2023 13:39

Diyanet'ten tüm Müslümanlara Gazze için çağrı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gazze’de İsrail saldırıları altında yaşam mücadelesi veren Filistinliler için yarın yatsı namazı sonrası tüm camilerde dua programı düzenleneceğini duyurdu. Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Gazze için duaya duracaklarını belirtti.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gazze’de İsrail saldırıları altında yaşam mücadelesi veren Filistinliler için bugün yatsı namazı sonrası tüm camilerde dua programı düzenleneceğini duyurdu. Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Gazze için duaya duracaklarını belirtti.

 

Erbaş, yatsı namazı sonrası ülkenin dört bir yanındaki camilerde Gazze’de soykırıma uğrayan Filistinli kardeşler için hep birlikte dualar edileceğini bildirdi. Erbaş, kendisinin de Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde yapılacak olan dua programına katılacağını ifade ederek, "5 Kasım Pazar (yarın) yatsı namazında ülkemizin tüm camilerinde Gazze’de soykırıma uğrayan Filistinli kardeşlerimiz için hep birlikte dualar edeceğiz. Biz de yapılacak olan dua programına Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde katılacağız. Tüm kardeşlerimizi ülkemizin dört bir yanında yapılacak olan bu dualara katılmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 

 

Cavit Emre Şen/Pusula