• Dönerci Hacı Baba
Gündem Haber Girişi : 02 Şubat 2024 09:37

Ehliyeti eski olanlar dikkat!

Ehliyeti eski olanlar dikkat!
Eski tip ehliyetlerin değiştirilmesi için tanınan süre belli oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda ehliyetler için son değiştirme tarihi 31 Aralık 2024 olarak açıklandı.

Türkiye yeni tip sürücü belgesiyle 1 Ocak 2016'da tanıştı. Bu tarihten önce düzenlenen eski ehliyetlerin değiştirilme süreci devam ediyor.

Yeni ehliyetlerin süresi 10 yıl

İçişleri Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamayla eski tip ehliyetlerin son değiştirme tarihinin 31 Aralık 2024 olduğu hatırlatıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:  "Kimlikler için herhangi bir değiştirme tarihi bulunmamakla beraber ehliyetler için son değiştirme tarihi 31 Aralık 2024 olarak belirlendi. Eski ehliyetlerin yenisiyle değiştirilmesi için sağlık raporu alıp gerekli harçlar yatırıldıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerimizden randevu alarak kısa sürede yeni ehliyet, verilen adrese kargolanıyor. Yenilenmiş ehliyetlerin süresi de 10 yıl olarak belirlendi. Ancak bazı ehliyet sınıfları için 5 yıl olacak."

 

Şeyma TAHİR

Etiketler : #ehliyet #2024