Asayiş Haber Girişi : 07 Haziran 2024 17:12

Erzurum Emniyet'i bayram öncesi uyardı!

Erzurum Emniyet'i bayram öncesi uyardı!
Erzurum Emniyet Müdürlüğü, kurban kesecek olan vatandaşlara kurban alışverişlerinde sahte para ve dolandırıcılığa karşı dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Bayramı öncesi, Erzurum Emniyet Müdürlüğü kurban alım ve satışı yapacak vatandaşları sahte para ve dolandırıcılığa uyardı.

Emniyet Müdürlüğü yaptığı uyarıda, “Kurbanlık alışverişinizi, mümkün olduğunda belediyeler tarafından belirlenmiş hayvan pazarlarında satış için izin almış ve yer verilmiş olan kişilerle yapın. İnternet üzerinden bedelinin çok altında kurbanlık satışı yapan sitelerden alışveriş yapmayın. Satışı yapılan hayvanı görmediğiniz halde, parayı sizden alarak kurbanlık hayvanı ikametinize getireceğini söyleyen kişilere inanmayın. Kurban satış yerlerinde para akışının yoğun olmasından dolayı yankesicilik, kapkaç, dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı bulunun. Alışveriş esnasında büyükbaş hayvan alırken, bu hayvana ait pasaporta, küçükbaş hayvanın kulak küpesine dikkat edin” ifadelerine yer verdi.

Emniyet son olarak,  her türlü şüpheli durumu, zaman kaybetmeden 112 acil durum hattını arayarak polise bildirilmesini vurguladı.

Melek Ahıskalı