Asayiş Haber Girişi : 22 Mart 2024 15:14

İki cinayet işledi adliyede namaz kıldı

İki cinayet işledi adliyede namaz kıldı
Erzurum’da eşi ve kızını defalarca bıçaklayarak katleden coğrafya öğretmeni Zülküf Böçkün’ün soğuk kanlılığı pes dedirtti. Cani adamın iki cinayetten sonra adliyede namaz kıldığı ortaya çıktı. Vahşetin ayrıntıları ise kan dondurdu.

Geçtiğimiz 14 Mart günü Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Yunusemre Mahallesi’nde meydana gelen olayda 23 yıllık coğrafya öğretmeni Zülküf Böçkün (46), ebe hemşire eşi Kadriye Böçkün’ü 16, kızı Asude Helen Böçkün’ü ise 12 yerinden bıçaklayarak katletmişti.

 

Olay sonrası tutuklanarak cezaevine gönderilen Zülküf Böçkün’ün adliyede savcı önünde ifadeye çıkarılmadan önce yaptıkları ise pes dedirtti. Eşi ve kızını canice katlettikten sonra polis ekiplerince yakalanan Böçkün, güvenlik gerekçesiyle adliye koridorundaki kalorifer peteğine kelepçelendi.  Burada savcı önüne çıkmak için bekleyen katil zanlısı sandalyeye oturtuldu. İki cinayet işleyen cani adamın o haldeyken namaz kılmaya başladığı öğrenildi. Oturduğu yerden kalorifer peteğinin üzerindeki kâğıt parçasına doğru namaz kılan Böçkün, ‘bu nasıl vicdan?’ dedirtti.

Psikiyatri ilaçlarını kullanmıyormuş

Öte yandan Böçkün’ün kolluk kuvvetlerine verdiği ifade de cinayetin detaylarını ortaya çıkardı. İfadesinde eşi Kadriye Böçkün’ün (44) iş nedeniyle olaydan 15 gün önce arandığını, bu görüşmeden rahatsız olduğunu ifade eden katil zanlısı, o günden beri ise psikiyatri ilaçlarını kullanmamaya başladığını söyledi. Cinayet gecesi de eşine iş nedeniyle gelen telefon sebebiyle tartıştıklarını anlatan Böçkün, “Yaklaşık 20-30 saniyelik bir konuşma gerçekleşti. Telefon kapandıktan sonra eşime sitem ederek evli bir bayanın bu saatte aranmasının normal olmadığını söyledim. 

Eşim de ‘idare et ne olacak’ gibi bir söylemde bulundu. Bunun üzerine ‘ara ben şahısla konuşacağım’ dedim. Eşim de ‘olmaz, işim bozulur, müdür olamam’ dedi. Sinirlenip tekrar aramasını söyledim. Kabul etmeyince mutfaktan bıçak almak için odadan çıktım. Derin dondurucunun üzerinde sapı ile birlikte yaklaşık 15 santimetre sarı ahşap saplı bıçağı aldım. Yatak odasına geldim. Eşim yine aramayacağını söyleyince ekmek bıçağını korkutmak için karnına dokundurdum. Yine aramayacağını söyleyince de karın boşluğuna doğru 3-4 defa vurdum” diye konuştu.

Üç bıçak kullanmış

Yaşanan arbede üzerine odaya gelen kızı Asude Helen Böçkün’ü  (20) de bıçaklayan katil zanlısı, “Kızım Asude Helen odaya girdi, bıçağı elimden almaya çalıştı. Kızımı da göğsünden 2-3 defa bıçakladım. O sırada eşim odadan dışarı çıktı, peşinden gittim. Kızım gelerek bıçağı elimden aldı. Mutfaktan ikinci bıçağı aldım eşimi gittiği odada tekrar 4-5 defa başından ve sırtından bıçakladım. Bu sırada evde bulunan kız kardeşim bıçağı yine elimden aldı. Tekrar mutfağa giderek üçüncü kez bıçak aldım. Kızımı yeniden sırtından bıçakladım” dedi.

Cinayet işledi, babasına ‘kusura bakma’ dedi

Eşi ve kızını öldürdükten sonra evde bulunan babasının kendisine ‘ne yaptın?’ sorusu üzerine ‘kusura bakma’ diye cevap verdiğini anlatan Zülküf Böçkün ifadesini şu sözlerle bitirdi; “Babam, ‘oğlum ne yaptın?’ dedi ben de ‘kusura bakma ben gidiyorum’ dedim. Eşim adına kayıtlı 25 ACH 134 plakalı aracıma binip Bingöl istikametine gittim. Amacım Erzurum il sınırları dışında polise giderek teslim olmaktı”

Eşini arayandan şikâyetçi oldu

Öte yandan katil zanlısının olay günü ebe hemşire eşi Kadriye Böçkün’ü iş için arayan C.Y. isimli erkek şahıstan da şikayetçi olduğu ve ifadesinde, “C.Y. isimli şahıstan gece eşimi arayarak bu olaylara sebebiyet verdiği için şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

 

Manolya Bulut