">

KARAÇOBAN'LI ÖĞRENCİLERİMİZİN İLK DURAĞI ANKARA OLDU

Şehir Gündemi Haber Girişi : 09 Mayıs 2023 16:11

Karaçoban Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  öğrencilere  Çanakkale tarihi ve turistik yerlere gezi düzenledi.

Düzenlenen geci programında ilk durak Ankara oldu.  Öğrencileri Ankara’da ESAV Erzurum vakfı kahvaltı programı ile öğrencileri ve ekibi karşıladı.

Vakıf Genel Başkanı Veysel Karani Aksungur,  böyle bir program düzenledikleri için Karaçoban Kaymakamı ve Milli Eğitim İlçe müdürüne ve programa katılan öğrencilere memnuniyetlerini ifade ederek  teşekkürlerini iletti. Vakıf olarak Erzurum kültürünü Ankara’da yaşatmaya çalıştıklarını, Erzurumluların birlik ve dayanışma içerisine olmaları sağladıklarını ve Erzurumlara ev sahipliği yapmaya çalıştıklarını. Karaçoban'dan gelen öğrencileri karşılayıp ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirtti. 

Yönetim kurulu üyesi Cemil Usanmaz kendi yazdığı Hınıs’ın Tarihi adlı kitabını öğrencilere takdim etti. Karaçobanlı olan Yenimahalle PTT müdür Muzaffer Alagöz ise günün anısına PTT pulu bastırılmasını sağlayarak öğrencilere takdim etti. Kadın kolları başkanı Sadegül Alver’de hizmete bizzat iştirak etti.

Çok büyük bir coşku ve sevgi çemberi içerisinde öğrenciler Etimesgut Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri tarafından Ankara’nın tarihi ve turistik yerleri gezdirildi.