• Çınar Emlak

Sahte Çay Satan Firmalara Göz Açtırılmıyor

Gündem Haber Girişi : 22 Eylül 2022 10:43
Erzurum ÇAYKUR Pazarlama Bölge Müdürü Yakup Öztürk:'' bölgeye bağlı illerde taklit ve tağşiş ürünleri satan firmalara yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz' 'dedi.

Öztürk;  Bölge Müdürlüğü yetkililerince Ağrı ili ve ilçelerinde sürdürülen çalışmalarda, Doğubeyazıt ilçesinde Çaykur markalı sahte çay koli ve paketlerine rastlanılmış; bu gelişme üzerine adli merci ve emniyet güçlerinin katkılarıyla işyerine gidilerek, burada 657 paket; yaklaşık 400 kg ÇAYKUR marka sahte çay paketlerine el konularak, işyeri yetkilileri hakkında 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununun Markaların Korunmasına yönelik 30. maddesi gereği yasal işlem başlatılmıştır. Yakın zamanda farklı tarihlerde Ağrı ili Patnos ilçesi ile Van ili Özalp ilçelerinde Çaykur marka ürün bulunduran firmalara rastlanılmış, yapılan operasyonlardan sonra da bu firma ve kişilere yönelik yasal işlem başlatılmıştı dedi.

 

Öztürk:'' Çaykur Bölge Müdürlüğü olarak, taklit edilmiş sahte, ucuz ve kalitesiz ürünleri piyasaya süren kişi/firmalar insanımızın sağlığı ile oynarken, marka imajını da zarar verdiğini belirterek, bunlara karşı saha denetimlerinin aralıksız devam ettirildiğini, devletin ilgili tüm kurumları ile iş birliği halinde mücadelenin sürdürüleceğiz.

Etiketler : Çay