• Dönerci Hacı Baba
Şehir Gündemi Haber Girişi : 29 Ocak 2024 16:55

İki üniversite arasında protokol imzalandı

İki üniversite arasında protokol imzalandı
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel faaliyetlerin ortaklaşa düzenlenmesini kapsayan Sosyal ve Bilimsel İş Birliği Protokolü imzalandı.

Çevrimiçi olarak düzenlenen imza törenine ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev ve ETÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fatih Yetim ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ahmet İlker Akbaba katıldı.

“Hayırlı olmasını diliyorum“

Törende konuşan Rektör Çakmak, iki ülkenin tarihsel bağlarının çok eskilere ve derinlere dayandığını ifade ederek: “Bu denli anlamlı ve güçlü bağlara sahip iki ülkenin üniversitelerinin sosyal, kültürel ve bilimsel anlamda iş birliği yapmasından büyük memnuniyet ve gurur duyuyorum. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte birlikte çok güzel işler ortaya çıkaracağız. Bu vesileyle protokolümüzün imzalanmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyor ve kurumlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Erzurum her zaman çok önemli bir yere sahip”

Nahçivan Devtet Üniversitesi’nin Türkiye’deki üniversitelerle yakın ilişkilere sahip olduğunu dile getiren Rektör İsayev ise: “Erzurum ve bölgesi bizim için her zaman çok önemli bir yere sahip olmuştur. İmzaladığımız protokol ile hem kardeş iki ülkenin dostluğunun pekiştirilmesine katkı sağlayacağız hem de bilimsel ve akademik anlamda iki üniversitenin de birbirlerinin bilgi birikimlerinden istifade etmesinin önünü açmış olacağız. Bu anlamda imzalanan protokolün üniversitelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ayşe Nur ERDOĞDU